Gorzów: bulwar

i

Autor: SG Rzeka zalewa dolny poziom bulwarów nadwarciańskich.

Gorzów: Poziom Warty idzie w górę. Dolny taras bulwarów znalazł się pod wodą

2021-03-02 15:20

W Gorzowie poziom rzeki systematycznie się podnosi. Urzędnicy zapewniają, że nie ma powodów do obaw. Do stanów ostrzegawczych brakuje pół metra. Więcej wody w Warcie wzięło się z topniejącego śniegu.

Poziom Warty w Gorzowie podnosi się, ale spokojnie zagrożenia nie ma. W ostatnich dniach wody w rzece wyraźnie przybyło. Dolny taras bulwarów nadwarciańskich jest w dużej mierze zalany. We wtorek (2.03) wodowskaz przy moście Lubuskim pokazał 340 cm. W kolejnych dniach poziom Warty w Gorzowie podniesie się o kolejne 4 cm. Nie ma jednak co bić na alarm. Do stanu ostrzegawczego brakuje pół metra.

W tej chwili obserwujemy spływ powłoki śnieżnej, czy pokrywy śnieżnej, która miała miejsce w zlewni całej Warty. I to było przewidziane, że te stany się podniosą - mówi Ryszard Stefaniak z Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie.

Gorzów: bulwar

i

Autor: SG

Poziom Warty jest na bieżąco monitorowany. Gdyby wody znacząco przybyło w odwodzie jest zbiornik retencyjny w Jeziorsku, który pozwala regulować poziom rzeki. Gorzowscy urzędnicy zapewniają, że mieszkańcy mogą spać spokojnie.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]