INWESTYCJE

Gorzów: Poszpitalne budynki przy Warszawskiej zmieniają się nie do poznania! Trwa budowa internatu i poradni [GALERIA]

2023-11-15 10:43

W poszpitalnych budynkach znajdujących się przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie trwają prace związane z przystosowaniem obiektu do potrzeb internatu dla uczniów CEZiB-u oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Część robót jest już gotowa, a ich postęp widać gołym okiem. Sprawdźcie na zdjeciach jak w tej chwili wygląda dawny szpital od środka.

Był szpital, będzie poradnia i internat

Pod koniec 2022 roku w budynku przy ulicy Warszawskiej, w którym kiedyś mieścił się szpital, rozpoczęły się wielkie roboty. Wszystko po to, by dostosować znajdujące się tam pomieszczenia do całkiem nowej funkcji. Docelowo będzie tam bowiem działał internat oraz poradnia.

Internat ma służyć uczniom Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Znajdą się tam pokoje z miejscem dla 83 osób, stołówka, zaplecze kuchenne i recepcja.

Natomiast jeśli chodzi o Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która obecnie działa przy ul. Czereśniowej, to dla jej potrzeb adaptowany jest budynek "D" oraz przylegająca do niego piwnica budynku "C". Będą tam pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe, archiwa, sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe.

Prace idą pełną parą! Co zostało już wykonane?

W tej chwili kończą się roboty związane z wymianą i wzmocnieniem stropów pomiędzy piętrami. W większej części gotowe są również nowe warstwy posadzkowe, w tym warstwa izolacyjna ze styropianu i wylewka cementowa. W piwnicy budynku ukończono natomiast roboty murowe pod pod aranżację kuchni i zaplecza kuchennego.

Jak informują urzędnicy: obecnie trwa montaż okien i wykonywane są instalacje podtynkowe, tj. elektryczna i niskoprądowa, piony kanalizacji sanitarnej oraz wentylacji. Ruszyły też prace związane z ociepleniem połaci dachowych, tzw. poddasze nieużytkowego.

Sama elewacja budynku została umyta i oczyszczona i uzupełniane są ubytki z cegieł. W większości zakończono również prace związane z odtworzeniem tynku, w nawiązaniu do historycznego koloru oraz kształtu.

Remont poszpitalnych budynków przy Warszawskiej. Zobacz jak wygląda postęp prac