Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Nad Gorzowem panują dziś chmury deszczowe.

Gorzów: Poranek po długim weekendzie spokojny. Dużo deszczu dzisiaj

2021-11-02 7:17

Mam nadzieję, że trochę odpoczęliście przez długi weekend. Wtorek pogodowo daje nam znać, że przejął obowiązki poniedziałku w tym tygodniu. Jest deszczowo, niezbyt przyjemnie. Na drogach jednak jeszcze dosyć spokojnie.

Na Trasę Nadwarciańską drogowcy wracają po długim weekendzie. Nawierzchnia już sfrezowana, teraz czas na wylewanie nowej, co ma nastąpić do końca tego tygodnia. Oczywiście wszystko uzależnione jest od pogody, ta natomiast może być w najbliższych dniach kapryśna. W ubiegłym tygodniu wiązało się to z paraliżem dróg dojazdowych do Trasy rano i w trakcie popołudniowych godzin szczytu.

Przypominam, w piątek na skrzyżowaniu Chrobrego - Wybickiego - Jagiełły zmieniła się organizacja ruchu. Ruch z Jagiełły do Wybickiego i w drugą stronę jest przekierowany na pasy ze świeżo wylaną nawierzchnią. Drogowcy zajmą się teraz tymi, którymi jeździliśmy wcześniej. Chrobrego wciąż nie pojedziemy od Wybickiego do Mostu Staromiejskiego, poza pasem dojazdowym do Pocztowej. Nie skręcimy też w lewo z Jagiełły od Chrobrego w Dąbrowskiego. Będzie trzeba zawracać pod "białym kościółkiem".

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 29.10.2021

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Z okazji Wszystkich Świętych nawierzchnia była udostępniona na całej szerokości, teraz wrócą tam drogowcy, co wiąże się z utrudnieniami.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Pogoda dzisiaj niestety bardzo słaba. Chyba, że ktoś lubi niskie ciśnienie, deszcz, ciemność i inne plagi egipskie. Tak czy siak, słońca dzisiaj za często widzieć nie będziemy. Nawet przy jego wschodzie można było się nie zorientować, że przyszło do pracy. 9 stopni na gorzowskich termometrach teraz i w sumie przez większość dnia tak to się będzie prezentowało.

Quiz. Tak to było w PRL – nasze najlepsze komedie

Pytanie 1 z 15
Serial „Alternatywy 4” miał swojego Dyzmę. Był nim: