gorzów powalone drzewo

i

Autor: JK/Stoją ! Gorzów

Gorzów: Poniedziałkowy poranek spokojny, działo się w weekend

2022-01-31 7:52

Skończyły się ferie, dla niektórych także urlopy, ale paraliżu na gorzowskich drogach o poranku na szczęście nie mieliśmy. W weekend warunki dyktował orkan Malik, miejscami było niebezpiecznie.

Sporo pracy w weekend mieli strażacy z Gorzowa i okolic. Orkan Malik swoją obecność zaczął podkreślać już w sobotni wieczór. Najgorsza była jednak noc i niedziela do południa.

Przez wiatr, który potrafił wiać z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę interwencje były konieczne na Kosynierów ​Gdyńskich z 30 stycznia, Piłsudskiego, Walczaka z Głowackiego, czy Roosevelta, a nawet w Santoku na ulicy Gorzowskiej.

W sobotę (29.01) doszło też do poważnego wypadku w Kamieniu Małym. Trzy ciężko ranne osoby trafiły do szpitala. Po godzinie 15 z nieznanych przyczyn kierujący osobową skodą wypadł z DK 132 i uderzył w drzewo. Był trzeźwy.

Ewa Farna z nową płytą w Radiu ESKA

Wciąż sporo remontów drogowych w Gorzowie czeka na ukończenie. Mowa tutaj chociażby o pracach na Sikorskiego, Mieszka I, Długosza, czy Żwirowej i Owocowej. Przedłuża się także inwestycja polegająca na przedłużeniu ulicy Spichrzowej. Na ten moment finisz zaplanowany jest na połowę marca.

Spore zmiany w rozkładzie jazdy MZK od lutego (01.02) nie zaskakują, zapowiedziane zostały już na początku roku. Od 1 lutego spore cięcia, bo spore i podwyżki cen za wszystko, a gorzowski przewoźnik nie chciał kosztów przerzucać na pasażerów. Co się zmienia? Więcej w artykule:

Tylko jeden stopień na termometrach w Gorzowie od rana, maksymalnie dzisiaj będą 3 kreski nad zerem, ale w nocy już ma być przymrozek. Słońca zbyt wiele nie będzie, dopiero w okolicach 16 możemy się spodziewać przejaśnień. Niskie ciśnienie przez cały dzień, wiatr znikomy.

QUIZ: Horrory w PRL-u. Tak strasznego quizu jeszcze nie było

Pytanie 1 z 10
W „Dziecku Rosemary” Polańskiego z 1968 r. hybryda szatana i człowieka ma cechy fizyczne: