Tak wygląda Gorzów z lotu ptaka. Niesamowite zdjęcia wieczorową porą

i

Autor: Grzegorz Walkowski

miasto

Gorzów podsumował 2023 rok! Czy to był dobry okres? Urzędnicy mają powody do radości!

2023-12-29 8:58

Gorzowscy urzędnicy podsumowali 2023 rok, który w naszym mieście był wyjątkowy. Otwarto wiele ciekawych miejsc, a także zorganizowano najważniejsze sportowe wydarzenia w kraju. Pod wieloma względami mijający rok był naprawdę bardzo dobry! Miasto postanowiło wyszczególnić najważniejsze wydarzenia. Co ciekawego działo się w Gorzowie w 2023 roku? Sprawdźcie!

W 2023 roku w Gorzowie udało się zrealizować wiele inwestycji. Dodatkowo tak, jak już wspomnieliśmy, udało się zorganizować bardzo ważne, krajowe wydarzenia sportowe.

Dodatkowo pod koniec roku otwarto Arenę Gorzów, czyli jedną z najnowocześniejszych hal sportowych w Polsce. Na ten obiekt czekało naprawdę wielu mieszkańców. Gorzowski magistrat uwzględnił najważniejsze wydarzenia w naszym mieście, a część z nich prezentujemy poniżej!

 • 36 tys. zł udało się zebrać podczas licytacji, które odbyły się na orkiestrowej scenie na Starym Rynku podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab „Klub u Szefa” zebrał prawie 314 tys. zł, sztab przy Szkole Podstawowej nr 20 –12,5 tys. zł.
 • Prezydent Miasta przyznał nagrody pieniężne i stypendia wyróżniającym się gorzowskim sportowcom oraz trenerom za wyniki osiągnięte w 2022 roku. Ich wręczenie odbyło się we wtorek (21 lutego) w nowej hali sportowej Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.
 • 16 uzdolnionych mieszkańców Gorzowa odebrało stypendia artystyczne Prezydenta Miasta. Ich łączna wartość to prawie 100 tysięcy złotych. To jedna z naszych najpiękniejszych inwestycji - podkreślił prezydent Jacek Wójcicki, wręczając wyróżnienia.
 • 21 maja w naszym mieście był największy w Polsce niedzielny obiad. Na Starym Rynku, już po raz drugi, odbył się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, podczas którego były gotowane i degustowane regionalne potrawy, a wieczorem wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
 • 4 czerwca już po raz drugi w Gorzowie odbyły się zawody w ramach Samsung River Triathlon Series. Aż 250 uczestników zmierzyło się z trzema dyscyplinami: jazdą na rowerze, bieganiem i pływaniem. Ponownie zobaczyliśmy pływających w Warcie.
 • W tegorocznym Nocnym Szlaku Kulinarnym rywalizowało 37 lokali gastronomicznych. Gorzowscy restauratorzy serwowali potrawy, w skład których wchodził szparag, a zadaniem degustujących było wybranie najlepszej.
 • 18 czerwca oficjalnie rozpoczął się doroczny cykl miejskich letnich imprez plenerowych. W niedzielę gwiazdą wieczoru cyklu Dobry Wieczór Gorzów był Mrozu, ale pierwszy koncert był już w piątek, kiedy to wystąpiła Anna Rusowicz. W sobotę m.in. uczestnicy Nocnego Szlaku Kulinarnego mogli wysłuchać złożonego z gorzowskich filharmoników kwartetu GaMaYiKa, po którym wystąpiła Natalia Przybysz z zespołem.
 • Gorzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował 24 czerwca 30-lecie działalności. Jego słuchacze przed południem spotkali się na uroczystej gali w gorzowskiej filharmonii, a wieczorem na Stary Rynku, w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów, uczestniczyli w koncercie zespołów działających na UTW.
 • Radni miejscy zebrali się na uroczystej sesji; świętowano 766 urodziny miasta, a honorowym obywatelem Gorzowa Wielkopolskiego w tym roku został Sebastian Świderski.
 • Pierwsze miejsce w rankingu miast od 100 do 200 tys. mieszkańców, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej - znamy oficjalne wyniki rywalizacji o puchar CAPS Rowerowej Stolicy Polski. Gorzów zajął czwarte miejsce, nasi rowerzyści przejechali ponad 818 tys. km.
 • Świetna seria Wojciecha Nowickiego i najdalsze rzuty młotem w sezonie Pawła Fajdka oraz oczywiście przekonujące zwycięstwo Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów były ozdobą drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które rozegrano na stadionie w Gorzowie.
 • Podczas gali w Filharmonii Gorzowskiej inaugurującej kolejny miejski sezon kulturalny, wręczono „Motyle” - doroczne nagrody kulturalne prezydenta miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Otrzymali je aktorka Anna Łaniewska i malarz Roman Piciński.
 • Stanisław Żytkowski – honorowy obywatel Gorzowa Wielkopolskiego, miejski radny, senator, znany i zasłużony adwokat, wybitny gorzowianin, został patronem ulicy w centrum miasta.
 • 4 listopada swoją premierę miała gra MONOPOLY Gorzów. Gorzowska edycja powstała przy udziale mieszkańców i przy wsparciu partnerów - firm i instytucji z Gorzowa.
 • Prezydent Wójcicki przychylił się do wniosku Komitetu Obywatelskiego i zdecydował o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie zmiany nazwy miasta Gorzów Wielkopolski na Gorzów. Planowany termin ich przeprowadzenia to 6 maja-2 sierpnia 2024 r.
 • Gorzowianie na ten dzień czekali długie lata i w końcu się doczekali. W sobotni wieczór (9 grudnia) została otwarta Areny Gorzów – hala sportowo-widowiskowej. Imprezy z tej okazji trwały cały weekend, była też możliwość zwiedzenia obiektu.
 • Rada Miasta 20 grudnia jednogłośnie przyjęła przyszłoroczny budżet Gorzowa Wielkopolskiego. Zakłada on inwestycje o wartości co najmniej 212,6 mln zł. Wydatki Miasta określono w nim na 1 mld 89 mln zł, a dochody na 967,84 mln zł. Deficyt wyniesie 121,76 mln zł, który zostanie pokryty kredytem i wolnymi środkami Miasta.
PODSUMOWANIE ROKU WEDŁUG PIERWSZEJ ZMIANY
Sonda
Czy według ciebie 2023 rok był dobry dla miasta Gorzów?