LOTTO Triathlon Energy

i

Autor: LOTTO Triathlon Energy Facebook

Sport

Gorzów po raz drugi będzie organizatorem Triathlonu. Impreza wróci do miasta!

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 4 czerwca, miasto Gorzów będzie po raz drugi organizatorem imprezy z cyklu Samsung River Triathlon Series. Zawodnicy będą startowali na dwóch dystansach – 1/4 IM oraz 1/8 IM. Pływanie odbędzie się w rzece Warcie, następnie na zawodników czeka odcinek kolarski, a na koniec bieganie.

W poprzednim roku Triathlon miał swój debiut w Gorzowie. To właśnie wtedy, pierwszy raz miasto Gorzów miało okazję, zorganizować zawody z cyklu Samsung River Triathlon Series. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 zawodników.

Triathlon w Gorzowie. Zasady zawodów

Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa, na którą składa się pływanie, kolarstwo i bieganie. W Gorzowie pływanie odbyło się w rzece Warcie, następnie odcinek kolarski wiódł ulicami Gorzowa i gminy Deszczno – dotarł aż na wysokość Brzozowca. Ostatni etap, czyli bieganie odbyło się na Zawarciu oraz nadwarciańskich bulwarach.

Triathlon w Gorzowie startuje już 4 czerwca!

Organizatorzy Samsung River Triathlon Series poinformowali, że impreza po raz kolejny zostanie zorganizowana w Gorzowie. Dlatego już w najbliższą niedzielę 4 czerwca, zawodnicy będą rywalizować w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym. Triathlon będzie składał się z sześciu etapów.

W sezonie 2023 roku zawodnicy będą mogli rywalizować standardowo na jednym z dwóch dystansów. Na wszystkich dystansach będzie można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie.

  • „Ćwiartka”1/4 Ironmana – 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem oraz 10,55 km biegu.
  • 1/8 Ironmana – 475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu.

Terminarz Samsung River Triathlon Series 2023

  • 4 czerwca Gorzów Wielkopolski
  • 25 czerwca Międzychód
  • 2 lipca Wronki
  • 23 lipca Koło
  • 13 sierpnia Konik
  • 27 sierpnia Uniejów
Enea Bydgoszcz Triathlon 2022. Sportowe emocje w centrum miasta!