piłka

Autor: pixabay

Gorzów: Piłkarski thriller, o wygraną nie było łatwo

2021-11-04 10:35

W 1/32 Pucharu Polski piłkarki trzecioligowego TKKFu Stilonu Gorzów pokonały Prądniczankę Kraków po rzutach karnych. Po pierwszej połowie prowadziły przyjezdne, mimo optycznie lepszej gry gospodyń.

W 60 minucie gorzowianki wyrównały. Dużo działo się przez ostatnie 10 minut podstawowego czasu gry. Najpierw krakowianki wyszły na prowadzenie 2:1, ale w 90 minucie wyrównała Adrianna Szlendak, która doprowadziła do dogrywki. Mówi zdobywczyni gola:

Druga połowa już pokazała, że rywalki trochę straciły siły. W przerwie powiedziałyśmy sobie kilka ważnych słów i ustaliłyśmy, jak grać w drugiej połowie. Wyszłyśmy, zdobyłyśmy jedną i drugą bramkę i myślę, że bramka zdobyta w 90. minucie dodała nam trochę skrzydeł.

Dawid Kwiatkowski z piosenką Bez ciebie. Romantyczna wersja w ESKA Live!

W dogrywce obyło się bez bramek i zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywał Stilon, mimo że przegrywał już 0:2. Ostatecznie jednak serię jedenastek udało się wygrać 4:3. Kolejnego rywala gorzowianki poznają w piątek (5.11). Wtedy odbędzie się losowanie.