Gorzów: muzeum

i

Autor: SG Piknik odbędzie się w muzeum przy ul. Warszawskiej.

Gorzów: Piknik w stylu lat 20-tych i 30-tych w muzeum

2020-09-17 15:05

To już trzeci „Piknik u Schroederów”. Pandemia COVID-19 spowodowała przesunięcie imprezy z czerwca na wrzesień, dlatego uczestnicy zamiast lato witać, pożegnają je. A zrobią to jak zawsze w stylu lat 20-tych i 30-tych XX wieku.

Lata 20-te, lata 30-te w gorzowskim muzeum. "Piknik u Schroederów" pierwotnie miał się odbyć w czerwcu, ze względu na pandemię przeniesiono go na 20 września. Dlatego zamiast powitania lata w niedzielę (20.09) będzie jego pożegnanie. Muzealnicy jak co roku chcą przybliżyć klimat początków XX wieku. Stąd mile widziane stroje nawiązujące do tamtych lat, ale nie jest to warunek konieczny. Odpowiednią oprawę zagwarantują także występy artystyczne.

Aktorzy z Art Dramy przedstawią piosenki i skecze autorstwa Hemara. Związane to będzie z klimatem kabaretu przedwojennego, ale także piosenki z lat 40-tych. Natomiast Daniel Okupski w swoim repertuarze ma nie tylko piosenki polskie, ale także Edith Piaf - mówi Agnieszka Dębska z muzeum lubuskiego.

Gorzów: muzeum

i

Autor: SG

Ze względu na pandemię w tym roku nie będzie poczęstunku. Można jednak przyjść z własnym koszem piknikowym. Z powodu COVID zabraknie także gości z Niemiec, potomków właścicieli willi. "Piknik u Schroederów" w niedzielę, w muzeum przy ul. Warszawskiej o godz. 12.00.​

Sonda
Eurowizja Junior 2020 - czy Polska wygra trzeci raz z rzędu?