Policja

i

Autor: Komenda Miejska Policji zdjęcie ilustracyjne

NAPAD

Gorzów: Pijani i agresywni mężczyźni zaatakowali seniora. Pobili go na oczach wnuczka. Do akcji wkroczył policjant

2023-12-06 13:48

Niebezpieczne sceny rozegrały się na jednym z gorzowskich osiedli. Dwóch mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu bez wyraźnego powodu zaatakowało seniora. Nie wiadomo do czego by doszło gdyby nie czujność policjanta po służbie.

Senior zaatakowany w Gorzowie! Pijani mężczyźni bili go po głowie

Sytuacja miała miejsce na Osiedlu Europejskim, przez które przejeżdżał starszy mężczyzna z wnuczkiem.

Kiedy zatrzymali się na jednym ze skrzyżowań, drzwi ich auta otworzyło dwóch pijanych mężczyzn. Między seniorem, a nieznanymi mu mężczyznami doszło do kłótni, która szybko przerodziła się w rękoczyny. W pewnym momencie dwóch agresorów zaatakowało starszego mężczyznę i zaczęło go bić po głowie - informuje Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na szczęście świadkiem całej sytuacji był policjant - funkcjonariusz w czasie wolnym od służby robił właśnie zakupy w pobliskim sklepie. Gdy zauważył co się dzieje, natychmiast ruszył do pomocy.

Policjant po służbie obezwładnił napastników i wezwał patrol

Sierżant sztabowy Eryk Chmielewski usłyszał krzyki dochodzące z ulicy dlatego ruszył w stronę mężczyzn i odciągnął napastników od seniora. Jednocześnie na miejsce wezwany został patrol policji.

Jak się okazało, sprawcy napadu - dwaj mężczyźni w wieku 42 i 31 lat - znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zostali oni przewiezieni na komisariat i po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Pożar kurnika połączonego z budynkiem mieszkalnym pod Gorzowem

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem pobicia innego człowieka?
Szokujące słowa matki 16-letniego Ukraińca, który napadł z nożem na 12-latkę