Podziemne pojemniki stosowane już są w wielu miastach np. w Toruniu

i

Autor: Mateuszgdynia/wikipedia.org Podziemne pojemniki stosowane już są w wielu miastach np. w Toruniu

Gorzów: Pierwsze podziemnie pojemniki jeszcze w tym roku? Tego chce związek MG6 [AUDIO]

2020-05-25 15:50

Estetyczne, zajmują mniej miejsca - pierwsze podziemne śmietniki jeszcze w tym roku mają zostać zbudowane w Gorzowie. Związek Celowy Gmin MG-6 otrzymał dofinansowanie do budowy pojemników podziemnych i pół podziemnych w centrum miasta​. Do tego Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Za ponad siedem milionów złotych Związek postawi min. dziewięć gniazd - mogą się składać z kilku pojemników. Pierwsze ma zostać zbudowane jeszcze w tym roku przy Kwadracie.

Chcemy wykorzystać to, że trwa tam remont - mówi Katarzyna Szczepańska, dyrektor MG6:

Pojemniki podziemne instalowane są już w wielu miastach. Z takiego rozwiązania korzysta np. Toruń gdzie podziemne kosze pojawiły się min. na tamtejszej starówce.

W Gorzowie oprócz pojemników podziemnych pojawią się także pół podziemne. Na lata 2021-2022 zaplanowano ich budowę w kilku miejscach Gorzowa.

Gdzie się pojawią? wyjaśnia Katarzyna Szczepańska, posłuchaj:

W ramach tej samej inwestycji powstaną także Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów. Dwa w Gorzowie - przy ulicy Rolnej i Fieldorfa - Nila - oraz po jednym w każdej z okolicznych gmin. Przypomnijmy: to miejsca do których mieszkańcy sami mogą dostarczać odpady np. budowlane.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21