Gorzów: AJP

i

Autor: SG Podpisanie umowy o przekazaniu 800 tys. zł.

Gorzów: Pielęgniarstwo z dotacją od marszałek województwa

2022-03-10 15:54

Wsparcie na jakie może liczyć AJP to 1 mln 200 tys. zł. Pomoc zostanie przeznaczona na pensje kadry wykładowczej, rozwój bazy i badania naukowe. Pielęgniarstwo od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem studentów.

Marszałek wspiera pielęgniarstwo. Gorzowska Akademia im. Jakuba z Paradyża otrzyma 1 mln 200 tys. zł dotacji od województwa lubuskiego. ​Umowa na 800 tys. została już podpisana. Pieniądze przeznaczone zostaną na pensje kadry, która uczy studentów pielęgniarstwa.

Kadra jest wybitnie specjalistyczna. Generuje to potężne koszty, ponieważ prowadzimy zajęcia w grupach 4-5 osobowych, to oznacza, że takich grup ćwiczeniowych mamy na jednym roku nawet 10 - mówi Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor AJP.

Gorzów: AJP

i

Autor: SG

Kolejne 400 tys. zł przeznaczone będzie na rozwój bazy i badania naukowe kierunków medycznych. Obecnie na pielęgniarstwie studiuje ponad 80 osób na dwóch rocznikach. AJP uruchomiło też ratownictwo medyczne, w planach są kolejne kierunki: dietetyka kliniczna i analityka medyczna.

Marszałek województwa zapowiedziała, że 350 tys. zł otrzyma także gorzowski AWF.

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?