Gorzów: piaskarki

i

Autor: archiwum Inneko RCS Pługo-piaskarka na gorzowskich ulicach.

Gorzów: Piaskarki jeżdżą od początku roku. Drogowcy są przygotowani na nadejście zimy

2021-01-11 18:10

Pracownicy Inneko RCS zapewniają, że są przygotowani na zapowiadane załamanie pogody i nadejście zimy. Piaskarki jeżdżą od początku roku. Były dni, że na zmianie w trasę wychodziło 10 wozów.

Zima drogowcom niestraszna. Synoptycy zapowiadają nadejście zimy i spore opady śniegu. To może stanowić utrudnienia na drodze. Pracownicy Inneko RCS, spółki komunalnej odpowiedzialnej za odśnieżanie gorzowskich ulic, zapewniają, że są przygotowani. Walkę z pierwszym śniegiem mają już za sobą. Od początku roku jeżdżą niemal codziennie. Zdarzało się, że na zmianie w trasę wychodziło 10 wozów. Z jezdni zgarniany był już śnieg, są one także posypywane, żeby zapobiec oblodzeniom. Firma ma podpisaną umowę z instytutem meteorologii, który dostarcza najnowsze prognozy pogody.

Na podstawie tych prognoz działamy. Dodatkowo też monitorujemy drogi. Jeździmy samochodem osobowym, mamy jedną osobę na zmianie wyznaczoną do tego. Ona objeżdża gorzowskie drogi i na tej podstawie nasze działania są podejmowane - mówi Artur Pankowski kierownik ds. logistyki Inneko RCS.

Gorzów: piaskarki

i

Autor: archiwum Inneko RCS

Nie wszystkie gorzowskie ulice są odśnieżane z taką samą intensywnością. Pługopiaskarki w pierwszej kolejności wyjeżdżają na główne arterie miasta. Drogi 2 i 3 klasy muszą czekać na swoją kolej. Do tej pory był jeden telefon ze skargą w tej sprawie. Problemy z przejezdnością drogi można zgłaszać pod nr alarmowy 609 400 527. Za chodniki z kolei odpowiadają właściciele i zarządzający nieruchomościami. Ich obowiązkiem jest odśnieżenie lub posypanie oblodzonego chodnika.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?