Gorzów: parkrun

i

Autor: Marcin Masłowski W Parku Kopernika biegają co sobotę.

Gorzów: Parkrunowcy będą biegać po oznaczonej trasie

2021-10-04 13:28

Oznaczenie trasy w Parku Kopernika zwyciężyło w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2021. Przedsięwzięcie będzie mogło być wreszcie zrealizowane. Miasto znalazło brakujące 3 tys. zł, które dołoży do inwestycji.

Trasa gorzowskiego parkrunu będzie oznaczona. Miasto dorzuciło brakującą kwotę do zrealizowania tego przedsięwzięcia. ​Osoby, które w soboty wybiorą się pobiegać już nie pomylą ścieżek. 5 kilometrowa trasa w Parku Kopernika zostanie oznaczona słupkami. Będą one pokazywały: skręt w lewo, w prawo, czy prosto. Na początku trasy zostanie też postawiona tablica pokazująca cały jej przebieg. Koszt szacowano na niespełna 14 tys. zł. Wykonano projekt, ale firma zażądała ponad 3 tys. zł więcej.

Z pieniędzy zaoszczędzonych na innych inwestycjach kwota ta zostanie dołożona. Miasto porozumiało się już z wykonawcą i nie ma przeszkód, żeby te prace rozpocząć - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Oznakowanie trasy parkrun wygrało w Budżecie Obywatelski 2021 w kategorii ogólnomiejskiej, wraz z innymi zadaniami. Impreza w Gorzowie odbywa się od cztery lat. Biegacze spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9 w Parku Kopernika.

QUIZ o Gwiezdnych Wojnach. Jak dobrze znasz uniwersum Star Wars?

Pytanie 1 z 15
Kto skomponował pamiętny utwór "Duel of the fates"?