Park Kopernika

i

Autor: coola W Parku Kopernika prowadzone były prace renowacyjne. Nie zostały jeszcze zakończone (fot. archiwum).

Gorzów: Parkrun nie wystartuje w sobotę w Parku Kopernika

2020-10-16 20:02

Miał być powrót do sobotniego biegania. Niestety dla gorzowskich biegaczy, organizatorzy Parkrun nie dostali zgody na zorganizowanie imprezy w Parku Kopernika. Powodem są niedokończone prace renowacyjne. Kiedy Parkrun wróci do Gorzowa, nie wiadomo.

Zła wiadomość dla gorzowskich biegaczy. Parkrun nie wystartuje w sobotę. 17 października miała nastąpić reaktywacja imprezy. W środę (14.10), organizatorzy dowiedzieli się w magistracie, że nie dostaną zgody. Powodem jest rewitalizacja Parku Kopernika. Formalnie nie została jeszcze zakończona. Nie ma odbiorów. Dlatego nikt nie może organizować tam imprez. Marcin Modrzejewski, koordynator gorzowskiego Parkrun nie potrafi określić, kiedy impreza wróci. Nie wiadomo jaka długo potrwają prace w Parku Kopernika. Wyznaczenie trasy w innym miejscu to długa procedura. Musi zaakceptować ją centrala Parkrun. Może to zająć nawet 6 tygodni.

Parkrun to impreza rekreacyjna. Uczestniczy w niej kilka milionów osób na całym świecie. W każdą sobotę o 9.00 czasu lokalnego w parkach odbywają się biegi dla amatorów. Pomysł narodził się w Anglii 16 lat temu. W Gorzowie po raz pierwszy Parkrun odbył się 23 września 2017 roku. Do tej pory odbyło się 131 spotkań.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?