Niedziela handlowa w NoVa Park. Tłumy gorzowian ruszyło na zakupy

i

Autor: pci

Gorzów: Parking w galerii NoVa Park będzie płatny? Mamy komentarz przedstawicieli obiektu

2023-02-15 12:13

Galeria NoVa Park, zwłaszcza w weekendy i okresie przedświątecznym jest oblegana przez klientów, ale nie tylko. Z tego względu mieszkańcy od dawna dopytują, czy powstanie tam płatny parking, żeby rozładować korki. Co na to przedstawiciele obiektu?

W okresie przedświątecznym wielokrotnie informowaliśmy o tym, że parking w galerii NoVa Park jest przepełniony, a na wyjazd trzeba czekać czasami prawie godzinę. Sytuacja co jakiś czas pojawia się nawet w weekendy. Jeszcze wcześniej, gdy obok galerii działała sygnalizacja świetlna, problem był dużo większy. Teraz jest nieco lepiej, ale nie perfekcyjnie, co zauważyli gorzowianie.

Darmowy parking w NoVa Park sprytnie wykorzystują mieszkańcy

Niektórzy mieszkańcy sprytnie wykorzystują wspomniany parking. Z racji tego, że jest darmowy, a sama galeria znajduje się bardzo blisko centrum Gorzowa, to niektórzy mieszkańcy specjalnie tam parkują swój pojazd, ale wcale nie robią zakupów w obiekcie, tylko idą w głąb miasta i wracają po kilku godzinach.

Czy powstanie płatny parking w galerii NoVa Park w Gorzowie?

O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli samego obiektu. Jak się okazuje, parking płatny nie jest planowany w przyszłości. - Nasz parking jest wyjątkowo przestronny, ponieważ posiada aż 910 bezpłatnych miejsc parkingowych na 5 poziomach, w tym miejsca dla inwalidów, rodzin z dziećmi, czy specjalnie wyznaczone miejsca dla motocykli. To duże udogodnienie dla naszych klientów - mówi nam Anna Szcześniak, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

- Płatny parking oznaczałby dodatkowe koszty dla osób, które robią zakupy w NoVa Park i nie znalazłyby już miejsca na parkingu bezpłatnym, co wiązałoby się z dyskryminacją części naszych klientów. Zdarza się, że klienci samodzielnie wybierają parkowanie na parkingach zewnętrznych zlokalizowanych w pobliżu NoVa Park - komentuje.

Przedstawiciel obiektu wyjaśnił nam, skąd na parkingu jest problem z większą ilością pojazdów. - W ostatnim czasie nie odnotowaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących przepełnionego parkingu, natomiast może się zdarzyć, że na wyjazd z niego trzeba poczekać 10-15 minut. Jest to zupełnie normalne na parkingach zlokalizowanych przy dużych obiektach handlowych, zwłaszcza tych usytuowanych przy ruchliwych ulicach w centrum miasta. Jedną z przyczyn problemu może być również fakt, że w Gorzowie liczba zarejestrowanych samochodów przekracza liczbę mieszkańców, zatem w naszym mieście występuje ponadprzeciętna ilość aut - dodaje na zakończenie Anna Szcześniak.

Sonda
Czy płatny parking w NoVa Park jest potrzebny?