Gorzów: street workout

i

Autor: Zawlocki/wikimedia.org Podobne urządzenia staną przy "DeSancie".

Gorzów: Park do street workoutu, czyli na co radni wydają 150 tys. zł

2021-04-01 18:32

Radni Gorzowa dysponują funduszami na niewielkie inwestycje. Każdy ma do dyspozycji 150 tys. zł. Piotr Wilczewski chce za to stworzyć park do street workoutu. Gorzowianie będą mogli zadbać tam o swoja tężyznę fizyczną.

Przy Piłsudskiego powstanie... park do ćwiczeń. W Gorzowie na przeciwko parku Kopernika, przy wejściu do bursy, na zapuszczonym boisku pojawi się miejsce do street workoutu. Zamiast bramek porośniętych mchem, staną tam urządzenia, na których mieszkańcy będą mogli ćwiczyć. Pomysł sfinansowany zostanie z pieniędzy na drobne inwestycje, którymi dysponują gorzowscy radni. Każdy ma do wydania 150 tysięcy złotych. Na park do street workoutu swój budżet przeznaczy radny Piotr Wilczewski.

Park do ćwiczeń, do używania masy swojego ciała, do poprawy tężyzny i zdrowia. To znakomite rozwiązanie, które cieszyć będzie się zainteresowaniem mieszkańców – mówi radny.

Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku. Pójdzie na nią większość ze 150 tysięcznego budżetu. Reszta pieniędzy wydana będzie na rozbudowę parku zabaw w Parku Kopernika i skateparku. Przypomnijmy- radna Szymotowicz także dorzuci się do skateparku, ale 120 tysięcy przekaże na boisko dla futbolistów Grizlies. Radny Sobolewski swoją część wyda na kluby sportowe, a radny Synowiec na drobne remonty na Piaskach i na Staszica.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?