Gorzów MDK

i

Autor: TogaH MDK przy Teatralnej.

Gorzów: MDK przerabia "Sobieskiego". 200 tys. zł z miasta może nie wystarczyć

2021-04-01 16:11

Nowa siedziba daje szanse na rozwój Młodzieżowego Domu Kultury, ale wcześniej trzeba ją przygotować. Powstają sale taneczne, pracownie dla sekcji plastycznych, ceramicznych i fotograficznych. Do września czasu niewiele, a pracy ogrom. Przydałyby się również dodatkowe pieniądze – przyznaje dyrektor MDK-u.

Sale taneczne, pracownie fotograficzne, plastyczne i ceramiczne powstają w budynku po "Sobieskim". Młodzieżowy Dom Kultury czeka przeprowadzka do nowej siedziby. We wrześniu MDK ma już funkcjonować w nowej siedzibie. W budynku po Zespole Szkół nr 12 na Zawarciu trwa przebudowa sieci elektrycznej i wodnej. Dla Małych Gorzowiaków i Buziaków powstają dwie sale taneczne z garderobami, będą potrzebne także inne pracownie.

- Nie wiemy jeszcze ile remont będzie kosztował - mówi Krzysztof Szupiluk dyrektor MDK-u. - Staramy się też uruchomić nasze własne środki, rodziców, stowarzyszeń, które współdziałają w MDK-u, żeby we wrześniu móc rozpocząć zajęcia. Czy nam się uda? Nie wiem. Na pewno tych środków, które mamy teraz w dyspozycji nie wystarczy.

Z kasy miasta na remont przekazano na razie 200 tysięcy złotych, ale Krzysztof Szupiluk liczy, że magistrat zwiększy dofinansowanie. Przenosiny Młodzieżowego Domu Kultury związane są z powstaniem tzw. Kwartału Kultury. Do budynku przy ul. Teatralnej, który opuści MDK przeniosą się szkoły muzyczne.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]