gorzów szpital męskie zdrowie 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Gorzowscy lekarze specjaliści i pomysłodawca akcji.

Akcja "Męskie zdrowie"

Gorzów: Panowie czas na badania. Rak prostaty czyha!

2023-10-30 15:30

Trzecia edycja akcji „Męskie Zdrowie” już w sobotę [4 listopada] w Gorzowie. Specjaliści z gorzowskiego szpitala zawitają do galerii handlowej na Zawarciu. Mężczyźni w wieku 18-45 lat mogą zrobić darmowe USG jąder, a panowie po 45. roku życia badanie PSA dotyczące raka prostaty.

Z roku na rok chętnych w akcji jest coraz więcej, co cieszy gorzowskich urologów. Zależy im, by dotrzeć do tych, którzy do tej pory nie chodzili do lekarza. Niepokojące jest tempo obniżania się wieku pacjentów operowanych z powodu raka prostaty.

Do niedawna w gorzowskim szpitalu pacjenci przed 45. rokiem życia byli rzadkością. Teraz są 4-5 operacje miesięcznie, a najmłodszy pacjent, który trafił na blok, miał 35 lat. Dlatego warto wybrać się na badanie, które trwa kilka minut i wyniki są od razu. USG polega na przyłożeniu głowicy ultrasonografu do ciała, dzięki czemu lekarz uzyskuje obraz wszystkich tkanek. Badania nie wymagają przygotowania, poza zachowaniem higieny osobistej. Z kolei badanie PSA polega na pobraniu kropli krwi z palca. Nie trzeba być na czczo.

gorzów szpital męskie zdrowie 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Sprawne USG wykona specjalistka.

Akcja "Męskie Zdrowie" w sobotę [4.11] w galerii Nova Park w Gorzowie od godz. 10 do 18. Nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść. W zeszłym roku zrobiło tak 261 panów. Dodajmy - gorzowski szpital jest jedynym w Lubuskiem, w którym raka prostaty operuje się z zastosowaniem robota chirurgicznego. Tylko w tym roku takich operacji było 183.

Kto wymyślił zmianę czasu i dlaczego ją wprowadzono?

QUIZ. Straszny test na Halloween. 10 pytań o kultowe horrory

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy! Chucky z popularnej serii horrorów to...