Zadzwoniła na policję, bo ukradli jej samochód, a w środku był pies. Pomogli policjanci

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zadzwoniła na policję, bo ukradli jej samochód, a w środku był pies. Pomogli policjanci

Gorzów: Oszustom prawie udało się wyłudzić 80 tysięcy euro

2020-11-10 14:54

Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze na wypadek. 80 tysięcy euro jednak do nich nie trafiło. Pod Gorzowem kilka prób zakończyło się niepowodzeniem. Telefon odebrali mieszkańcy m.in. Janczewa i Bogdańca. Schemat działania był podobny. Do seniorów dzwoniła kobieta, która podawała się za córkę lub synową.

Oszustka za każdym razem mówiła, że potrzebuje sporej ilości gotówki, bo spowodowała wypadek i może trafić do więzienia. 88-letnia mieszkanka Janczewa zachowała czujność i sprawdziła, że jej córka jest cała i zdrowa i nie potrzebuje żadnych pieniędzy.

W Bogdańcu do 70-latki zadzwoniła kobieta, która podała się za jej synową. Starsza kobieta pojawiła się nawet w banku, by wypłacić 80 tysięcy euro. Czujność zachowali pracownicy placówki i poinformowali policjantów, że może dojść do oszustwa.

Funkcjonariusze, przypominają, by weryfikować informacje, które słyszymy. Ważna jest także reakcja pracowników banków, którzy często stanowią ostatnią szansę na zatrzymanie wypłaty. Temat oszustw warto poruszać przy każdej rozmowie z bliskimi, zwłaszcza starszymi, gdyż to oni najczęściej stają się ofiarami przestępców.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Wzruszające spotkanie piłkarza z koronawirusem z dziećmi