Gorzów: Teatralna

i

Autor: kb

Gorzów: Okólna z nową nawierzchnią. Co z pozostałymi remontami?

2021-11-18 7:23

Nowa nawierzchnia wylana została już na całej długości remontowanego fragmentu Okólnej. Trwają ostatnie szlify. Przypominam też, fragment Teatralnej od Szpitalnej do Ogrodowej będzie już zamknięty na stałe.

Kierowcy mogą się już cieszyć nową nawierzchnią na remontowanym fragmencie ulicy Okólnej od Pomorskiej do Klimek. Trwają ostatnie szlify. Nie wiadomo, kiedy mieszkańcy Dolinek doczekają się remontu reszty tej ulicy, która wcale nie jest w lepszym stanie.

Już kiedyś o tym informowałem, ale przypominam. Na fragmencie Teatralnej od Szpitalnej do Ogrodowej trwają teraz prace, nie ma możliwości przejazdu. Nawet jak drogowcy z tym skończą, to w tym miejscu przejazdu nie będzie. Jest to związane ze zmianą organizacji ruchu i planowanym przeniesieniem aut z Teatralnej na tworzony, nowy fragment Spichrzowej.

Dzisiaj powinien zacząć się kolejny etap remontu ulicy Olimpijskiej. Ruszą prace z układaniem asfaltu. Auta mogą korzystać z ulicy, ale ruch jest sterowany ręcznie, a prędkość ograniczona do 30 km/h. Potrafią się tworzyć zatory w tamtym miejscu.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35

Zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie z Ciołkowskiego. Tam pojawi się także nowy chodnik. Z Olimpijskiej często korzystają gorzowscy kierowcy, którzy chcą dojechać od osiedla Staszica. Remont wykonuje firma Maldrobud- za milion siedemdziesiąt tysięcy złotych. Na prace ma dwa miesiące.

Trzeba uważać na remontowanej Chrobrego i fragmencie Jagiełły. Wciąż kierowcy, zwłaszcza ci spoza Gorzowa potrafią się gubić. Zgodnie z przewidywaniami remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja.

Na chwilę wyjrzało do nas od rana słońce. Obawiam się jednak, że to chwilowe. Popołudniu i wieczorem ma padać w Gorzowie. O poranku jakichś 5 stopni na gorzowskich termometrach, później rozkręci się do 9. Ciśnienie w normie, trochę spadnie pod koniec dnia.