Gorzów: kieszonkowcy

i

Autor: lubuska.policja.gov.pl

Gorzów: Odwiedzając cmentarz uważajmy, bo złodzieje nie świętują

2021-10-29 13:07

Tłumy na cmentarzach, pośpiech, zatłoczone autobusy, to miejsca, które będą chcieli wykorzystać złodzieje i kieszonkowcy. Dużo zależy od nas samych. Bądźmy uważni i nie ułatwiajmy im „pracy”.

Gorzowscy strażnicy miejscy patrolują już cmentarz przy Żwirowej. Starają się zapobiegać kradzieżom. Dużo zależy on nas samych. Nie zostawiajmy swoich rzeczy bez opieki. Wielu gorzowian odwiedza groby bliskich, ​porządkują je przed Wszystkimi Świętymi. Wypalone znicze, zeschłe kwiaty trzeba wynieść do śmietnika i czasami zostawiamy torbę, portfel czy inne rzeczy. To rodzi okazję dla złodziei. Wystarczy chwila, żebyśmy je stracili.

Chciałbym zaapelować do mieszkańców, żeby zabierali ze sobą tylko niezbędne dokumenty i niezbędne przedmioty wartościowe. Żeby nie pozostawić ich bez nadzoru. Strażnicy miejscy będą starali się zapobiegać tego typu zdarzeniom, ale nekropolia gorzowska jest bardzo duża i w każdym miejscu w każdym czasie nie będą mogli być - mówi Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej.

Gorzów: kieszonkowcy

i

Autor: lubuska.policja.gov.pl

Uważać trzeba także na kieszonkowców, którzy będą wykorzystali tłumy na cmentarzach i zatłoczone autobusy MZK.

Wsiadając do pojazdu pamiętajmy o tym - mówi Marcin Pejski, rzecznik MZK-a. - Prosimy o to, żeby zwracać uwagę na to co mamy w kieszeniach, torebkach. Torebki trzymajmy przed sobą, nie nośmy telefonów w tylnych kieszeniach spodni, bo niestety tak prowadzimy do tego, że te przedmioty stają się łatwym łupem dla kieszonkowców.

Kradzieże zgłaszajmy na policję.

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?