Gorzów lekkoatletyka

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/Urząd Miasta Gorzowa

Gorzów odlicza dni do największej imprezy sportowej w tym roku! Co powiedział prezydent miasta?

2023-04-21 13:17

97 dni pozostało do rozpoczęcia 99. PZLA Mistrzostw Polski. Impreza zaplanowana jest w Gorzowie w dniach od 27 do 29 lipca. – To najważniejsze wydarzenie w krajowym kalendarzu lekkoatletycznym - podkreśla prezes PZLA Henryk Olszewski.

Gorzów już odlicza dni do największego sportowego święta!

W mistrzostwach weźmie udział ponad 500 zawodników i będzie to najważniejsze krajowe wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w sezonie 2023.

- Mistrzostwa Polski są najważniejszą imprezą w naszym kalendarzu. Żadne inne wydarzenie lekkoatletyczne nie gromadzi na starcie tylu polskich gwiazd. W Gorzowie Wielkopolskim pojawią się medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw Europy oraz świata. To wyjątkowa okazja, żeby w ciągu trzydniowych zawodów zobaczyć na żywo tylu świetnych zawodników. Jestem przekonany, że takiego zlotu gwiazd Gorzów Wielkopolski jeszcze nie widział. Dzięki transmisji w TVP Sport zobaczą to też kibice w całym kraju - podkreśla prezes PZLA Henryk Olszewski. Polski Związek Lekkiej Atletyki wspiera, jako generalny sponsor, Polski Koncern Naftowy ORLEN.

Prezydent Gorzowa przemówił przed mistrzostwami Polski

Jak zaznacza prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, organizacja Mistrzostw Polski to dla miasta nie tylko duże wyzwanie logistyczne, ale także powód do zadowolenia.

- Mistrzostwa to dla nas podwójna, jeśli nie potrójna okazja do radości. Przede wszystkim wspaniała inauguracja nowego, zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego, na który Gorzów czekał od wielu lat. Po drugie historyczne wydarzenie w mieście i regionie. Ostatnie mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce na tym poziomie odbyły się w lubuskim w 1968 roku w Zielonej Górze, a w Gorzowie nigdy wcześniej. W końcu to będzie święto kibiców lekkoatletyki, ale również powód do dumy dla wszystkich mieszkańców. Gorzów przez kilka dni będzie gościł największe gwiazdy sportu, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy i świata. Ich zmagania w lipcu na gorzowskim stadionie, dzięki obecności kamer telewizyjnych, będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. To będzie wielkie sportowe święto – cieszy się prezydent Wójcicki.

Jedną z najciekawszych konkurencji w programie Mistrzostw Polski od wielu lat jest bieg kobiet na dystansie 400 metrów. Wśród uczestniczek tej konkurencji znajdzie się Natalia Kaczmarek, która swoją karierę sportową rozpoczynała właśnie w Gorzowie.

Dla mnie to będzie wyjątkowy start. Z Gorzowem Wielkopolskim byłam sportowo związana przez lata. Tak naprawdę tutaj zaczęła się całą moja kariera. Dziesięć lat temu, gdy zapisywałam się w poczet członków miejscowego klubu ALKS PWZS (obecnie ALKS AJP Gorzów Wielkopolski), nie mogłam przypuszczać, że kiedyś wystartuję tutaj w mistrzostwach Polski. Baza sportowa miasta przeszła niezwykłą metamorfozę, a bieżnia stadionu głównego jest naprawdę szybka - przyznaje mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej Natalia Kaczmarek.

Bieg kobiet na dystansie 400 metrów to jedna z najciekawszych konkurencji w programie Mistrzostw Polski od wielu lat. Natalia Kaczmarek, która rozpoczynała swoją karierę sportową w Gorzowie, będzie jedną z uczestniczek tego biegu.

Pożar hali sportowej w Białymstoku
Sonda
Czy wybierasz się na mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Gorzowie?