Gorzów: MZK

i

Autor: MZK Gorzów

Gorzów: Od poniedziałku MZK zawiesza dodatkowe autobusy dla uczniów

2021-12-16 8:23

Autobusy powietrza wozić nie będą. W związku z obostrzeniami pandemicznymi uczniowie od przyszłego tygodnia siedzą w domach, toteż autobusy dodatkowe dla nich jeździć nie będą. Pogodowo: dzisiaj w końcu powinno wyjrzeć słońce.

Będzie jeździć mniej uczniów, będzie więc mniej autobusów. Rząd wysyła uczniów do nauki zdalnej, w związku z tym gorzowski MZK zmieni rozkład jazdy. I tak od 20 grudnia do 9 stycznia nie będą jeździły autobusy oznaczone jako "S", są to kursy wykonywany tylko w dni nauki w szkole​. Dodatkowy wóz popołudniami był puszczony chociażby w ramach linii 124. Jak tłumaczy przewoźnik, ograniczy to ilość przejechanych na pustym przebiegu kilometrów. Data końcowa zmiany może zostać zmieniona, jeżeli rząd wydłuży okres nauki zdalnej w całym kraju.

Wylana już jest nawierzchnia na pasie przy Arsenale, kierowcy liczyli, że wykonawca puści już ruch od Mostu Staromiejskiego do Jagiełły/Wybickiego. Tak się jednak na razie nie stanie, ponieważ mogłoby to wpłynąć na przedłużenie się reszty remontu.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 10.12.2021

Nowy taryfikator mandatów w Polsce obowiązywał będzie od 1 stycznia. To pierwsza taka zmiana od ponad 18 lat. Oznacza to chociażby, że maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tysięcy złotych. Za niedługo przekonamy się, czy pomoże to w walce z piratami drogowymi. Do tematu będziemy wracać.

Drogowcy wciąż pracują także chociażby na Słonecznej, Chrobrego, Mieszka I, Olimpijskiej czy Długosza. Zwłaszcza na tej ostatniej prace niemiłosiernie się przeciągają. To samo dotyczy się ulicy Batalionu Zośka.

Pogoda dzisiaj zapowiada bardziej wiosnę, niż zimę, które start według kalendarza w przyszłym tygodniu. Na termometrach dzisiaj nawet 9 stopni. Od rana 8. Opadów już nie powinno dzisiaj być, w nocy nieco pokropiło. Ciśnienie wysokie, wyczuleni mogą mieć ból głowy. W końcu po kilku dniach przerwy wyjrzy słońce.

Quiz o Polsce. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Rzeka Wisła mierzy ponad tysiąc kilometrów.