gorzów parkomat nowy

i

Autor: Mazinio Zdjęcie archiwalne

Gorzów: Od 2 sierpnia drożej za parkowanie w centrum miasta

2021-07-21 14:21

Podwyżki są znaczące, ale nieuniknione. Od 2 sierpnia za godzinę postoju w strefie płatnego parkowania trzeba będzie zapłacić 3,5 zł. Sama strefa w najbliższych tygodniach także się rozrośnie.

Od sierpnia zapłacimy więcej za parkowanie w centrum Gorzowa. Nowe stawki wchodzą w życie od poniedziałku, 2 sierpnia. To wynik decyzji radnych, którzy zgodzili się na podniesienie opłat w płatnej strefie parkowania. ​Przypomnijmy: pierwsza godzina parkowania będzie kosztować 3 złote 50 groszy. 15 minut kosztować będzie złotówkę, pół godziny – 2 zł.

W tej chwili trwa przeprogramowywanie parkomatów w obecnie strefie parkowania. Kilka dni to potrwa tak, żeby 2 sierpnia nowe stawki zaczęły obowiązywać w starej jeszcze strefie płatnego parkowania - mówi Marta Liberkowska z gorzowskiego magistratu.

Strefa płatnego parkowania obejmuje obecnie 37 ulic ze ścisłego centrum i kończy się na 30 Stycznia. Radni zgadzając się na podwyżki opłat zgodzili się także na jej powiększenie. Nowa strefa obejmować będzie historyczne Nowe Miasto i sięgać aż do Roosevelta. Jej powiększenie nastąpi za kilka tygodni. W nowej części strefy obowiązywać będą te same stawki co w ścisłym centrum.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?