gorzów rondo sikor

i

Autor: Fragles Z ronda korzystają już kierowcy.

Gorzów: Nowe rondo przy Sikorskiego PRAWIE gotowe. Kierowcy już jeżdżą [AUDIO]

2020-06-22 19:59

Można wypróbowywać, jeszcze kończone, rondo przy domu handlowym Rolnik. Nie jest ono w całości dostępne, stać się tak ma w lipcu. Póki co pracują drogowcy, bo do wykończenia są pobocza. O możliwościach przejazdu informują znaki.

Tak jak na innych ulicach w Gorzowie, tak i na Sikorskiego lepiej nie dociskać pedału gazu. Remont jest jeszcze w toku, choć według założeń ma się zakończyć za kilkanaście dni, bo w lipcu. Co istotne już za nieco ponad tydzień pomknie tamtędy tramwaj.

Aktualnie przy Rolniku przejedziemy z ul. Orląt Lwowskich do Dworcowej oraz odcinkiem Sikorskiego do skrzyżowania z Kosynierów Gdyńskich. Na rondzie dostępny jest wyjazd z Dworcowej oraz od strony ZUS-u. W poprzedniej wersji skrzyżowania- liczne manewry były zabronione oraz znajdowały się wysepki różnych kształtów. Właśnie zmiana organizacji ruchu ma poprawić bezpieczeństwo.

Bezpieczni mają być kierowcy i piesi - mówi Rafał Krajczyński, Miejski Inżynier Ruchu w Gorzowie:

Nowe rondo przy Rolniku to element modernizacji ul. Sikorskiego.​ Inwestycja ma opóźnienie, które trwa już ponad rok. Kierowcy czekają na zakończenie. Ostatni termin, który podał wykonawca to lipiec.  Całe zadanie to koszt 56 milionów złotych.

Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?