Gorzów tramwaj

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. 2. lipca tramwaje wracają na tory.

​Tramwaje wracają na tory. Pierwsze przejazdy zaplanowano na 2. lipca

2020-06-22 16:01

Po prawie trzech latach popularne bimby znów pojawią się na gorzowskich ulicach. Uruchomiona zostanie linia numer 1 czyli - Wieprzyce - Silwana. Data powrotu nieprzypadkowa, bo to dzień urodzin miasta, czyli 763 rocznica lokacji Gorzowa.

Do 2. lipca wszystkie drogi i linie tramwajowe będą odpowiednio oznakowane, ale i tak kierowcy muszą zachować szczególną czujność. Zwłaszcza, że cały czas będą trwały przejazdy testowe.

- Mamy świadomość, że po przerwie w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej, wielu kierowców odzwyczaiło się od ruchu tramwajowego. Zalecamy powrót do starych przyzwyczajeń – podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Gorzów tramwaj

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. Na początek uruchomiona zostanie linia Wieprzyce-Silwana.

MZK przyszykowała ulotki przypominające o podstawowych zasadach ruchu drogowego związanych z tramwajami. W kinach i mediach społecznościowych będzie także emitowany spot przypominający o tym, że zderzenie z tramwajem może być bardzo niebezpieczne. Plakaty przypominające o powrocie tramwajów pojawią się także na tylnych szybach autobusów.

2. lipca na tory wyjadą już nowe wozy - Twisty - które Gorzów kupił za ponad 100 milionów złotych. Przypomnijmy: z powodu przebudowy ulicy Sikorskiego kursowanie tramwajów wstrzymano we wrześniu 2017 roku. Tramwaje po Gorzowie jeżdżą od 121 lat.

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani