Gorzów: Dobra

i

Autor: Konrad Kerker, Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Tereny inwestycyjne przy ul. Dobrej.

Gorzów: Nowe miejsca pracy i 9 mln do miejskiej kasy. To plan na ten rok

2021-02-22 16:28

Zainteresowanie miejskimi gruntami jest duże – zapewniają urzędnicy magistratu. W Gorzowie przedsiębiorcy chcą inwestować w centra logistyczne, a także usługowe i budynki biurowe. Urzędnicy liczą, że ze sprzedaży terenów inwestycyjnych miasto zarobi w tym roku do 9 mln zł.

Biura, centra usługowe i logistyczne, czyli szansa na nowe miejsca pracy w Gorzowie. Urzędnicy prowadzą rozmowy z kilkoma przedsiębiorcami, którzy chcą zainwestować w mieście. Magistrat przygotował dla nich tereny przy ulicach Pankiewicza, Koniawskiej, Walczaka, a także przy Dobrej i Miłej. Od początku roku miasto sprzedało działki za 1 mln zł.

Rozmawiamy z kilkoma jeśli chodzi o różne pomysły. I to jest zabudowa biurowa i centra usługowe, centra logistyczne. Jest bardzo duże zainteresowanie dobrym położeniem komunikacyjnym Gorzowa i wykorzystaniem go właśnie pod budowę centrów logistycznych - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Miasto zakłada, że w tym roku zarobi na sprzedaży gruntów od 8 do 9 mln złotych. Ile firm powstanie? Czekamy na kolejne umowy i do tematu będziemy wracać.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?