pożar gorzów

i

Autor: OSP Santocko

Gorzów: Nocny pożar w fabryce, na drogach bez incydentów

2022-03-08 8:05

Osiem zastępów Straży Pożarnej musiało interweniować w fabryce schodów w podgorzowskim Dzierżowie. Wczoraj (07.03) wieczorem doszło do pożaru, w którym poszkodowana została jedna osoba.

Pracownik fabryki trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy przybyli na miejsce. Poza strażakami była również policja i pogotowie energetyczne. Po godzinie 20 pożar wybuchł od awarii instalacji doprowadzającej trociny do pieca.

Noc wcześniej (6-7.03), po 1. w nocy na ekspresowej trasie S3 zapalił się samochód ciężarowy. Konkretnie - rury przewożone na naczepie. Gdy strażacy z OSP Santocko i zawodowi z Gorzowa przyjechali na miejsce, okazało się, że kierowca dał radę już sam odłączyć ciągnik od zestawu. Tutaj na szczęście bez poszkodowanych.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.02.2022r.

Inwestycje będą miały coraz większe opóźnienia. Nie jest to żadna tajemnica. Jest to wynik wysokiego poziomu inflacji, który zaczął nas atakować jeszcze w ubiegłym roku, w połączeniu z wojną na Ukrainie. W związku z powyższym nie jest to teraz sprawa najważniejsza, ale miasto musi ustalić priorytety na ten roku. Więcej:

Drogowcy zaczęli wylewać asfalt na fragmencie nowej nitki ulicy Spichrzowej. Na ten moment najintensywniejsze prace trwają na fragmencie od Hejmanowskiej do dworca Gorzów Wschód. Momentami wiąże się to z utrudnieniami i ruchem wahadłowych na skrzyżowaniu Spichrzowej z Hejmanowskiej.

Jeszcze jakiś tydzień poczekamy na zamknięcie skrzyżowania Chrobrego z Jagiełły i Wybickiego. Później tydzień/dwa na położenie torów i miejsce powinno być w pełni przejezdne. Przesunie się na pewno mocno przebudowa Drogi Krajowej nr 22 w Gorzowie. Więcej tutaj:

Pogoda podobna jak wczoraj, zresztą prawie identyczna będzie przez najbliższy tydzień. W nocy był przymrozek, ale dzień ciepły. Popołudniu na gorzowskich termometrach powinno dobić do 9 kresek nad zerem. Wiosna w pełnej krasie. Żadnych opadów nie przewidziane na kolejne dni.

QUIZ. Dzień kobiet! Oddaj paniom należną im cześć i zdobądź komplet, choć lekko nie będzie!

Pytanie 1 z 15
Historia przekazuje, że po raz pierwszy dzień kobiet obchodzono w 1910 roku. W jakim państwie?