gorzów inwestycje

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Gorzów: Czy miejskie inwestycje są zagrożone?

2022-03-03 16:15

Z niektórych inwestycji Gorzów będzie musiał zrezygnować. Na dniach mają o tym dyskutować włodarze miasta. Może się okazać, że na realizację niektórych pozycji z tegorocznego budżetu zwyczajnie zabraknie pieniędzy.

Dlatego w magistracie chcą ustalić priorytety. Powodowem do obaw jeszcze na początku roku była galopująca inflacja, teraz problemy mogą zacząć narastać przez wojnę na Ukrainie. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.02.2022r.

Nie jesteśmy już w normalnych czasach i musimy wszyscy myśleć o tym, jak będzie wyglądała nasza przyszłość za kilka miesięcy. W jaki sposób na przykład będzie można utrzymywać transport w mieście, w jaki sposób będzie można zajmować się sprawami energii.

Przypomnijmy, tegoroczny budżet skupia się głównie na realizacji dotychczasowych inwestycji i pomysłów, takich jak CEZIB, hala sportowa na Słowiańskiej, czy centrum przesiadkowe.

Wystartować mają jednak także duże remonty i przebudowy dróg. Tutaj w planach chociażby ulica Kosynierów Gdyńskich, czy Spichrzowa na fragmencie od Chrobrego do Hejmanowskiej.

Quiz geograficzny. Wielki test o wyspach. Bez mapy nie dasz rady!

Pytanie 1 z 15
Gotlandia należy do: