hospicjum gorzow

i

Autor: materiały hospicjum Gorzów Hospicjum liczy na wsparcie.

Gorzów: Nie wiesz gdzie przekazać 1%? WESPRZYJ hospicjum

2020-05-07 16:45

Kurczą się środki finansowe w gorzowskiej placówce św. Kamila. Wszystkiemu winny koronawirus, przez który odwołano uliczną kwestę. Kolejne akcje są też zagrożone.

W kwietniu gorzowskie hospicjum musiało odwołać zbiórkę oczywiście ze względu na sytuację kryzysową. We wrześniu od kilkunastu lat odbywają się "Pola Nadziei" czyli sprzedaż cebulek żonkili. Tym razem nie wiadomo czy do nich dojdzie. Z obu akcji pozyskiwano około 180 tysięcy złotych.

W związku z tym, że skarbówka wydłużyła do końca maja składanie PIT-ów, instytucja zachęca do przekazywania 1 procenta.

- Gorzowianie zawsze byli na nas otwarci.  Jeżeli ktoś miał zamiar wziąć udział w naszych działaniach, zachęcamy do przekazywania darowizn i  jednego procenta. To będzie dla nas duży zastrzyk finansowy - wyjaśnia Krystyna Waleńska z hospicjum.

Zainteresowani powinni wejść na stronę hospicjum. Tam są podane szczegóły. Środki można przesyłać elektronicznie, a 1 procent trzeba zapisać, gdy wypełniamy PIT.

Przypomnijmy- w hospicjum przy ul. Stilonowej z powodu epidemii sytuacja jest ciężka. Najpierw brakowało środków ochronnych, ale pomogły różne instytucje i osoby prywatne. Opieką objętych jest kilkunastu chorych, nie można ich odwiedzać.