gorzów kuna wirtualnie 1

i

Autor: Fragles Podczas wirtualnego rejsu przydadzą się gogle VR.

Żegluga rzeczna

Gorzów: Nie możesz wypłynąć ​w rejs Kuną, ona przypłynie do ciebie

2024-01-05 15:57

Gorzowski, zabytkowy lodołamacz dostępny jest w wirtualnej wersji. Prace nad projektem trwały kilka miesięcy i na minione wakacje ujrzał on światło dzienne. W okresach, gdy woda jest za wysoka albo za niska i statek nie może wypłynąć na Wartę, w rejs można udać się online.

Sporo ciekawych rzeczy czeka na miłośników statków i żeglugi rzecznej w internecie. W ubiegłym roku dronami i specjalnymi urządzeniami gorzowscy wodniacy nagrywali rejsy. Do tego poznać można historię lodołamacza i zobaczyć niesamowite panoramy rzeki. Podczas wirtualnego rejsu przydadzą się gogle VR. Efekty na stronie kuna.gorzow.pl

- Można wejść na wirtualny rejs i obejrzeć statek w zasadzie w każdym detalu, każdy kąt został zarejestrowany. Sporo mamy zdjęć, ale także elementów interaktywnych, gdzie pojawiają się dźwięki, opisy oraz także lektor. Warto odwiedzić Kunę w zaciszu domowym - mówi Łukasz Burak, prezes stowarzyszenia wodniaków Gorzów Przystań.

gorzów kuna wirtualnie 2

i

Autor: Fragles Lodołamacz można obejrzeć z każdej strony.

Santok, Świerkocin i Kostrzyn także znalazły się na wirtualnym spacerze. Jest także możliwość wodnej wycieczki, dzięki kamerze na dziobie Kuny. Taki rejs w internecie ma przyciągnąć turystów do Gorzowa na prawdziwą wyprawę.  Aktualnie gorzowski lodołamacz cumuje w gorzowskim porcie. Na wody wypłynie w drugiej połowie stycznia.

Stado zwierząt - konie z osłem i owca, zatrzymała policja. Wystraszyły się fajerwerków

Quiz - najwięksi polscy odkrywcy. To oni zmienili świat!

Pytanie 1 z 10
Kto był polskim matematykiem, twórcą tzw. Twierdzenia Banacha, znaczącego w analizie matematycznej?