gorzów muzeum santok

i

Autor: materiały muzeum Gorzów Dzieci podczas wakacyjnych warsztatów w Santoku.

Gorzów: Najchętniej odwiedzane Muzeum Grodu Santok

2023-01-24 16:00

Początek nowego roku to tradycyjnie podsumowania minionego. Jaki był 2022 rok dla muzeum lubuskiego w Gorzowie? Jak się okazuje całkiem niezły. Placówki w Santoku i dwie w Gorzowie były chętnie odwiedzane.

W ubiegłym roku do Santoka zawitało ponad 5 tysięcy osób. Gorzowskie muzea- willa i Spichlerz przyciągnęły po około 3 tysiące miłośników sztuki czyli miej. W Santoku chętnie oglądano zabytkowe Grodzisko oraz brano udział w warsztatach - ponad tysiąc uczestników.

- 2022 rok był dla nas udany, choć dużo zła zadziało się w świecie ogólnie. Dla nas miniony rok był bardzo dobry. Mieliśmy dużo zwiedzających szczególnie w Muzeum Grodu Santok - 5271 osób. Więcej niż w willi czy w Spichlerzu. W sumie zwiedzających było około 20 tysięcy, z czego połowa to spacerowicze w muzealnym ogrodzie – mówi Ewa Pawlak, dyrektor muzeum lubuskiego w Gorzowie.

gorzów muzeum willa

i

Autor: Fragles Sporo spacerowiczów odwiedziło ogród muzealny przy Warszawskiej w Gorzowie.

Trzy muzealne placówki tradycyjnie mają propozycje dla dzieci na ferie. W Santoku będą tropić zabytki i dowiedzą się w czym jadali średniowieczni mieszkańcy. W tym roku przypadają 45 urodziny muzeum i z tej okazji w czerwcu odbędzie się plenerowa wystawa.

55 lat temu na Zamku Królewskim w Chęcinach kręcono sceny do filmu "Pan Wołodyjowski"

QUIZ: Rozpoznasz państwo po jego kształcie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co to za państwo?
Quiz - kształty państw - Polska