Gorzów: słoneczne

i

Autor: Wiesław Ciepiela Tak powstawał pierwszy park kieszonkowy w Gorzowie.

Gorzów: Na Os. Słonecznym powstał park… kieszonkowy

2021-10-28 10:54

Mieszkańcy osiedla, uczniowie SP 6, urzędnicy i lokalne formy posadzili drzewka i rośliny przy zbiegu ulic Słonecznej i Placu Słonecznego. To pierwszy park kieszonkowy w Gorzowie, ale mają być kolejne. Takie miejsca mają sprzyjać wypoczynkowi i integracji mieszkańców.

W Gorzowie powstał park... kieszonkowy. ​U zbiegu ulic Słonecznej i Placu Słonecznego mieszkańcy osiedla i dzieci ze szkoły podstawowej nr 6 posadzili dziś (27.10) drzewka i rośliny. Pojawiły się tam także domki dla ptaków i owadów. Akcję wsparł lokalny biznes.

Nasze firmy przyczyniły się do zakupu drzew i roślin, a pracownicy tych firm wspierali urzędników i mieszkańców którzy sadzili tam te rośliny i drzewka - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Gorzów: słoneczne

i

Autor: Wiesław Ciepiela W tworzeniu parku pomagali uczniowie SP nr 6.

To pierwsza taka inicjatywa w Gorzowie. O jego powstaniu rozmawiano z mieszkańcami już w lutym. Urzędnicy magistratu zapowiadają, że podobnych parków kieszonkowych powstanie w mieście więcej. Z założenia takie parki tworzenie są w miejscach gęstej zabudowy. Mają sprzyjać wypoczynkowi i integracji mieszkańców.

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja mama znalazła w domu twoje stare książeczki zbajkami. Pyta, co z nimi zrobić?