A101

i

Autor: foto. UM Gorzow

Gorzów: Na Europejskie pojedzie 101

2022-03-23 11:42

Od 1 września linia 101 dojedzie na Osiedle Europejskie. Przez kilka najbliższych miesięcy będą trwały przygotowania infrastruktury drogowej.

Testy dotyczące skomunikowania osiedla Europejskiego z innymi rejonami miasta pokazały, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do tego istniejącej linii autobusowej 101. Linia zostanie przekierowana z trasy, która kończyła się na pętli przy ulicy Słowiańskiej ulicą Myśliborską i dalej Haską w kierunku osiedla Europejskiego, gdzie będzie kończyła swój bieg. Tam również będą się rozpoczynały nowe kursy w kierunku pętli na ulicy Śląskiej z przystanku na Londyńskiej.

Teraz przed miastem i deweloperem , który zaangażował się w te prace, tworzenie niezbędnej infrastruktury, budowa zatok przystankowych i poszerzenie łuku drogi na wysokości jednego z marketów. Mówi Wiesław Ciepiela z magistratu.

Przez kilka najbliższych miesięcy będą trwały przygotowania infrastruktury drogowej. W prace zaangażowane będzie miasto oraz jeden z gorzowskich deweloperów, który zadeklarował wybudowanie niezbędnej zatoki postojowej. Linia 101 na Europejski ma ruszyć 1 września.​

QUIZ. Jeśli źle użyjesz tych słów, czeka Cię wielki wstyd! Sprawdź, czy używasz ich poprawnie, by nie spłonąć burakiem w towarzystwie

Pytanie 1 z 10
"Wydał dużo, ale zostało mu [....] 100 zł." Którego słowa użyjesz?
Paweł Kowal: Putin za kilka lat będzie pod Warszawą