Można się jeszcze zgłaszać do programu prowadzonego przez MZK w Gorzowie.

i

Autor: facebook/ MZK Gorzów

Gorzów: Na cmentarz najlepiej komunikacją miejską

2021-10-29 15:45

W tym roku MZK uruchamia nową specjalną linię autobusową, która dowiezie mieszkańców w okolice nekropolii przy ul. Żwirowej. 1 listopada autobusy w kierunku cmentarza mają jeździć co 10 minut. Przejazd nimi tego dnia jest darmowy.

Kilkadziesiąt autobusów i ponad setka ludzi ma zapewnić mieszkańcom dojazd na cmentarz komunalny. ​Gorzowskie MZK w gotowości na Wszystkich Świętych. Częściej kursują już linie 105, 111 i 132- co godzinę. Od soboty (30.10) uruchomione będą linie specjalne. Linia C w tym roku startować będzie z przystanku przy bibliotece wojewódzkiej. Miejski przewoźnik uruchomi także nową linię D, która ruszy z przystanku przy Jagiełły i dotrze do ul. Słowiańskiej. Tymczasowy przystanek zlokalizowano przy kładce dla pieszych. 1 listopada autobusy mają jeździć na okrągło. Co roku dochodzi do zamieszania na przystanku przy drugiej bramie cmentarnej.

Ponieważ my tam ręcznie sterujemy autobusami może zdarzyć się tak, że autobus który przyjeżdża na tę pętlę jako linia 105, odjeżdża stamtąd już jako inna linia. Dlatego prosimy mieszkańców o to żeby wsiadać do autobusu na przystanku początkowym, nie przychodzić na przystanek końcowy - mówi Marcin Pejski, rzecznik MZK w Gorzowie.

Gorzów cmentarz

i

Autor: em Cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej.

W tym roku podczas Wszystkich Świętych MZK testować będzie autobus elektryczny. 1 listopada dojazd na cmentarz przy Żwirowej liniami 105, 111, 132, C i D będzie bezpłatny. Szczegółowy rozkład w internecie.

Król czy książę? Banalny test z historii Polski. 8/10 to plan minimum!

Pytanie 1 z 10
Mieszko II Lambert