Gorzów: Myśliborska

i

Autor: archiwum redakcji Prace na ul. Myśliborskiej (fot. archiwum).

Gorzów: Myśliborska oddana będzie jednak na koniec lipca. Oby...

2021-07-13 15:12

Kolejny raz termin oddania inwestycji został przesunięty. Kierowcy mieli korzystać z nowej jezdni na początku lipca, skorzystają pod koniec miesiąca. Jeżeli nadzór budowlany nie będzie miał zastrzeżeń do wykonania drogi. Wkrótce zaczną się odbiory.

Myśliborska zamiast na początek, będzie na koniec lipca. ​Pod warunkiem że wszystkie odbiory pójdą pomyślnie. Wykonawca kolejny raz przesunął termin oddania inwestycji. Jest teraz na etapie składania wniosku o pozwolenie na użytkowanie nowego odcinka jezdni. Zanim jednak mieszkańcy będą mogli nim przejechać trzeba sprawdzić, czy droga została wykonana zgodnie ze sztuką. Pozwolenie musi wydać wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Na wydanie decyzji będzie miał około 14 dni. Będzie musiało dojść do odbioru technicznego, sprawdzenia wszelkich parametrów technicznych, czy droga jest poprawnie wykonana. Dopiero po tym jak nadzór wyda pozytywną decyzję, wykonawca będzie mógł przystąpić do organizowania ruchu na tej nieużywanej dotychczas nitce jezdni - mówi Marta Liberkowska z gorzowskiego magistratu.

Jeżeli nadzór nie będzie miał zastrzeżeń pod koniec lipca kierowcy w Gorzowie wreszcie będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie na wylotówce na Szczecin. Pierwotnie droga miała być gotowa z końcem 2020 roku. Termin był kilkukrotnie przesuwany. Koszt inwestycji to 18 mln zł.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?