Gorzów muzeum

i

Autor: Fragles Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie

Gorzów: Muzeum on line, czyli jak sobie radzić z pandemią

2020-11-05 19:31

Muzeum szuka możliwości współpracy ze szkołami w dobie pandemii. Wyjściem ma być wykorzystanie nowoczesnych technologii. Muzealnicy przygotują ofertę on line, którą będzie można wykorzystać podczas zdalnych lekcji.

Gorzowskie muzeum przenosi się do internetu. Wchodzą nowe obostrzenia. Instytucje kultury zostaną zamknięte. Wyjściem jest działalność on line. Gorzowscy muzealnicy przygotowują ofertę dla szkół. Mają już doświadczenie. Wiosną wyprodukowali 30 filmików w ramach cyklu „Edukacyjny kącik muzealny”. Były one skierowane do najmłodszych uczniów.

Chcemy pójść jeszcze bardziej indywidualnie i spróbować naszą ofertę do nauczania na różnych poziomach. Chcielibyśmy zaproponować filmy z udziałem żywych pracowników, muzealników, którzy zajmują się konkretnymi dziedzinami - mówi Ewa Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie.

Kiedy pojawią się pierwsze filmiki? To zależy od indywidualnych ustaleń ze szkołami. Na filmach muzeum chce także pokazywać eksponaty, które leżą w magazynach, których na co dzień nie można zobaczyć odwiedzając placówkę. Przekazy mają być na tyle uniwersalne, żeby korzystali z nich także dorośli. Filmy będą dostępne na kanale YouTube gorzowskiego muzeum i na Facebooku.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?