muzeum lubuskie

i

Autor: kb

Gorzów: Muzeum Lubuskie z bogatą ofertą półkolonii

2022-06-21 12:17

Lepienie gliny, historia kina, a może odwiedziny stadionu żużlowego. Muzeum Lubuskie wychodzi do rodziców i dzieci z obfitą ofertą wakacyjną. Zapisy są już prowadzone.

Pierwszy z tygodniowych turnusów wystartuje 4 lipca pod nazwą "Sztukam". Małgorzata Rubażewicz przedstawi uczestnikom zakamarki Willi Schroedera, powie o dawnych mieszkańcach obiektu, ale też poprowadzi warsztaty z ceramiki.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

Ten potrwa do 8 lipca, kolejny już w dniach 11-15 lipca - Gorzów Stąd Jestem. Podopieczni wybiorą się do Korsakówki w Kłodawie, czy na stadion żużlowy. O pomyśle mówi Hanna Kotas z Muzeum:

Gorzów również posiada wielu znamienitych, ciekawych mieszkańców, których często możemy podziwiać chociażby zaprezentowanych na różnych posągach, w różnych zakamarkach naszego miasta. Często są to osoby znane tylko z widzenia. Tu stoi jakiś żużlowiec, tu jakiś malarz i często dzieci nie wiedzą, kim są te postaci.

Między 22 a 26 sierpnia Muzealny Kalejdoskop - dzieci dowiedzą się sporo o kinie, czy pracy operatora. Koszt uczestnictwa w tygodniowych półkoloniach to 595 złotych. Szczegóły na stronie muzeum.

QUIZ. Co to za gwara? Gdzie tak mówią, co to znaczy ? Wynik 10/15 to wielki sukces!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... Bajtel to po śląsku