korkoro

i

Autor: FB Korkoro Zespół Korkoro zagra w sobotę w Gorzowie.

Gorzów: Muzeum Lubuskie w trakcie NSK próżnować nie będzie

2022-06-13 13:36

Folkowy koncert wieczorową porą, a później na wystawę przez Wartę. Nie będzie próżnować Muzeum Lubuskie na Nocnym Szlaku Kulturalnym w Gorzowie. W muzealnych ogrodach przy Warszawskiej na scenę wyjdzie zespół Korkoro.

Z języka romskiego oznacza to wolność, a założycielami zespołu są wokalistka Marta Janowicz i basista Paweł Czyrka. To w sobotę (18.06) o 18:30. Po nich wystąpią tancerze z zespołu Aluzja. Od 19 w Spichlerzu z kolei wystawa dla małych i dużych fanów techniki, choć raczej tej starszej.

#Goraca20 Radia ESKA – Numer 1. notowania z 10.06.2022

Mówi Ewa Pawlak, dyrektor muzeum:

Pokażemy na tej wystawie 20 obiektów muzealnych, które wystąpiły w naszym cyklu "A jednak działa". W pięciu blokach tematycznych: kulinaria, optyka, obiekty muzyczne, pismo i kalkulatory. Przy każdym dostępny będzie kod QR, który przeniesie zwiedzających do odpowiednich filmów.

To w ramach wystawy interaktywnej "A jednak działa". Przy obiektach będą dostępne kody qr, które przekierują zwiedzających do powiązanych filmików. Do dyspozycji będą także muzealnicy, którzy pomogą sprawdzić, czy stare urządzenia jeszcze działają. Wystawa będzie dostępna aż do końca września.

Ile gramów ma kilogram? Quiz o jednostkach miary. Większość nie zdobywa 12/12!

Pytanie 1 z 12
Ile gram to 1 kilogram?
Mąka gryczana