gorzów mos sąsiedzi 1

i

Autor: facebook.com/MOSGorzow Wystawa przy gorzowskiej katedrze.

Gorzów: MOS na wakacjach, ale z ciekawą wystawą w plenerze

2022-08-01 15:21

Miejski Ośrodek Sztuki do 15 sierpnia będzie zamknięty. Oznacza to, że niedostępne są wystawy oraz kino 60 Krzeseł przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Jednak mieszkańcy nie mogą narzekać na brak artystycznych wrażeń.

MOS pokazuje unikalne zdjęcia na specjalnej ekspozycji w centrum Gorzowa. Na Starym Rynku do zobaczenia "Nowi Sąsiedzi". Są to fotografie Ukraińców, którzy przybyli do Gorzowa po 24 lutego, gdy rozpoczęła się inwazja Rosjan.

Uwieczniono kobiety, dzieci i mężczyzn dotkniętych wojną, którzy pozostawili w Ukrainie rodziny, przyjaciół, domy i całe swoje życie. Widać na ich twarzach ciężkie doświadczenie wojny, ale i nadzieję na bezpieczne, choć niełatwe życie w innym kraju.

gorzów mos sąsiedzi 2

i

Autor: facebook.com/MOSGorzow Losy rodzin, które uciekły przed wojną.

Większość z Ukraińców, którzy wzięli udział w gorzowskim projekcie, zgodziła się na upublicznienie swojego wizerunku. „Nowi gorzowianie” zostali sfotografowani na ulicach, bulwarach i w parkach. Autorem zdjęć jest Sławomir Sajkowski. Na każdym znajduje się krótki tekst napisany przez fotografowaną osobę. Prace można oglądać do końca sierpnia.

Robert Lewandowski w Stanach Zjednoczonych

Zombie - jak dobrze znasz słynne filmy z żywymi trupami" w roli głównej? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się właściciel bogatej plantacji, który chciał doprowadzić do poślubienia Madeleine Short, bohaterki filmu “Białe zombie” (1932) przez uczynienie z kobiety zombie?