gorzów kosiarki 1

i

Autor: PhotoMIX-Company/pixabay.com Widok kosiarek, w niektórych częściach miasta ma być rzadszy.

Gorzów: Mniej koszeń w zależności od terenów zielonych

2022-05-09 16:40

Kosiarki poszły w ruch. Jest tegoroczny plan działania ile razy i gdzie kosić trawy. Wydawałoby się, że sprawa nie jest skomplikowana, a jednak pod uwagę brane są różne "okoliczności przyrody".

Koszenie odbywać się będzie średnio 3-4 razy w parkach, na skwerach i w pasach przyulicznych oraz 2-3 razy na skarpach. Częstotliwość działań zależy od rodzaju roślinności i jak i użytkowania terenów przez mieszkańców. Najczęściej koszone będą rejony ciągów komunikacyjnych, bo nawet 6 razy.

- Najczęściej będą koszone miejsca w pobliżu skrzyżowań, przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych. W tych przypadkach decydują względy bezpieczeństwa komunikacyjnego. Częściej kosiarki pojawiać się będą w okolicach placów zabaw, po to by nie narażać zdrowia dzieci mogących cierpieć na alergie  - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

gorzów kosiarki 2

i

Autor: smsrodmiescie.szczecin.pl Trzeba odpowiednio zadbać o zieleń.

Pierwszy cykl koszenia ma się zakończyć na początku czerwca. Kolejne porządki traw: w czerwcu, potem w wakacje oraz we wrześniu - w miarę potrzeb w zależności od pogody i wzrostu traw.

Nadbrzeże Warty ma być naturalne, więc kosiarki będą tam pojawiać się rzadziej. Podobnie na błoniach przy ulicy Fabrycznej, na Wale Okrężnym, przy ulicy Teatralnej czy na skwerze przy ulicy Chodkiewicza.

Sezon na kleszcze.Jak bezpieczne wyjąć kleszcza?

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?