Gorzów: MRM

i

Autor: SG Gorzowska Młodzieżowa Rada Miasta spotkała się po 1,5 rocznej przerwie.

Gorzów: Młodzi radni spotkali się po długiej przerwie spowodowanej pandemią

2021-06-16 15:46

Dla części członków Młodzieżowej Rady Miasta trzecie obrady były zarazem ostatnimi. Pandemia nie pozwoliła im wiele zrobić, ale w ich miejsce wchodzą nowi, którzy maja swoje pomysły i chcą działać na rzecz młodych gorzowian.

Zmiana warty w Gorzowskiej Młodzieżowej Radzie Miasta. Młodzi gorzowianie spotkali się po 1,5 rocznej przerwie spowodowanej pandemią. W ciągu 2,5 roku odbyły się tylko trzy posiedzenia. Niektórzy muszą się pożegnać z byciem radnym, ponieważ kończą edukację w szkolnych średnich.

Bardzo się cieszę, że mogłem reprezentować moje miasto, bo bardzo czuję się z nim związany. Niestety sytuacja była, jaka była i życzę moim młodszym kolegom, żeby nie musieli przechodzić tego co my i żeby mogli zrobić więcej. Żeby mogli faktycznie zmienić nasze miasto na lepsze - mówi Paweł Ferensztajn, radny MRM:

Gorzów: MRM

i

Autor: SG

Przed radnymi, którzy pozostają i dalej będą tworzyć młodzieżowa Radę Miasta stoi kilka zadań. Muszą się przystosować do nowych przepisów, które rozszerzają możliwości rady. Młodzi gorzowianie chcą także współpracować z organizacjami pozarządowymi.

My jako rada mamy jakieś możliwości, ale łącząc się z innymi organizacjami, jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej. Myślę, że wciąż jest aktualny pomysł organizacji konferencji naukowej związanej z młodzieżowymi radami miast i konferencji ekologicznej ukierunkowanej do młodych ludzi - mówi Maciej Kudra, radny MRM:

Młodzieżowa Rada Gorzowa liczy 35 młodych osób.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?