Ulica Owocowa w Gorzowie

i

Autor: Screen: Google Street View

Miasto

Gorzów: Mieszkańcy tego osiedla będą zadowoleni! W końcu powstanie utwardzona droga

2023-04-14 12:55

Ci, którzy mieszkają w okolicach ulicy Owocowej w Gorzowie w końcu mają powody do radości. Jeszcze w tym roku ma zostać wyremontowana główna ulica dojazdowa do posesji właśnie w tym miejscu. W tej chwili ów "droga" woła o pomstę do nieba.

Nawierzchnia jest w opłakanym stanie i nic dziwnego, że kierowcy częściej odwiedzają mechaników na wymianę zawieszenia, bo w tym miejscu naprawdę można stracić koło. Ulica Owocowa jest dziura jak ser szwajcarski.

Ta droga w Gorzowie będzie przebudowana. Mieszkańcy w końcu się doczekali!

Sprawę w swoje ręce wzięła Anna Kozak, Radna Gorzowa Wielkopolskiego, która złożyła interpelację w tej sprawie. Mimo początkowej odmowy na wykonanie przebudowy tej ulicy, później miasto zgodziło się na tę inwestycję.

- Odpowiadając na interpelację w sprawie gruntowego odcinka ulicy Owocowej informuję, że odcinek ten wymaga wykonania przebudowy. Uchwalony budżet miasta na 2023 rok nie zabezpiecza środków finansowych pozwalających na realizację tego zadania. Natomiast po dokonaniu ponownej analizy zadań inwestycyjnych, w związku z pojawieniem się możliwości dofinansowania zewnętrznego, podjęto decyzję o realizacji zadania. Jednocześnie informuję, że do czas ww. przebudowy będą prowadzone prace utrzymaniowe polegające na profilowaniu i zagęszczeniu istniejącej nawierzchni. Kolejne takie prace przewidziano w drugiej połowie miesiąca br. - napisał zastępca Prezydenta Miasta, Iwona Olek w specjalnym liście.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku została już przebudowana część ulicy Owocowej. Chodzi o kilkusetmetrowy odcinek od mniej więcej ulicy Ketlinga do Żwirowej. Teraz ma zostać przebudowana pozostała część Owocowej właśnie od tego miejsca w kierunku skrzyżowania z ulicą Arciszewskiego i Ariańską.

Rozpoczął się remont wiaduktu Poniatowskiego. Potrwa dwa lata.
Sonda
Cieszysz się z zaplanowanego remontu tej drogi w Gorzowie?