Gorzów: Kosynierów Gdyńskich

i

Autor: SG Ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie.

Gorzów: Miasto złożyło trzy wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

2021-01-11 18:33

Gorzów chce sięgnąć po rządowe środki, żeby wyremontować ul. Kosynierów Gdyńskich, zbudować żłobek na Osiedlu Europejskim, a także dokończyć przebudowę Spichrzowej. Wszystkie te inwestycje szacowane są na 37 mln złotych.

Żłobek, Kosynierów Gdyńskich i Spichrzowa. Gorzowski magistrat złożył 3 wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie do planowanych inwestycji. Miasto chce w ten sposób zdobyć pieniądze na budowę żłobka na Os. Europejskim, przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich razem z Jagiellończyka, a także na kolejny etap modernizacji ul. Spichrzowej. Urzędnikom najbardziej zależy na Kosynierów Gdyńskich.

Kosynierów Gdyńskich jest najgorsza w tym momencie w mieście i wymaga pilnego remontu. Jeżeli nie dostaniemy pieniędzy na nią, będziemy musieli się z nią zmierzyć z wykorzystaniem środków własnych. Na razie jest odłożona ze względu na ul. Mieszka I i Chrobrego. Nie ma możliwości jednoczesnego prowadzenia robót na tych drogach, bo byśmy mieszkańców zakorkowali na amen - mówi Agnieszka Surmacz, zastępca prezydenta ds. gospodarki.

Szacowany koszt remontu ul. Kosynierów Gdyńskich to 15 mln złotych. Pozostałe zgłoszone inwestycje też do tanich nie należą. Żłobek to 13 mln, a Spichrzowa 9 mln zł. To drugi nabór do tzw funduszu covidowego. W pierwszym rozdaniu Gorzów dostał 3 mln złotych na termomodernizację szkół nr 5 i 14.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?