Gorzów: akcja zbierania podpisów

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie Pomysłodawczynią akcji jest Marta Krupa.

Gorzów: Miasto wolne od drastycznych obrazów - tego chce grupa mieszkańców

2021-01-29 17:10

Przed gorzowskim szpitalem zainaugurowano akcję zbierania podpisów pod projektem uchwały, która ma zakazywać publikowania drastycznych zdjęć. Chodzi m.in. o wizerunki zwłok i ich fragmentów na wszystkich nośnikach, od bilbordów, ekranów LED po plakaty i ulotki.

Grupa gorzowian chce aby w mieście zakazano publikowania... drastycznych zdjęć. Mieszkańcy przygotowali projekt uchwały, aby zajęli się nią radni musi ją poprzeć minimum 300 osób. Organizatorzy akcji chcą aby w Gorzowie nie można było pokazywać drastycznych obrazów w przestrzeni publicznej. Chodzi m.in. o wizerunki zwłok i ich fragmentów na wszystkich nośnikach, od bilbordów, ekranów LED po plakaty i ulotki. Podpisy zbierać będą Młodzi Demokraci. Gdzie i kiedy? - te informacje znaleźć będzie można na Facebooku Marty Krupy, która jest inicjatorką akcji.

Zbieranie podpisów potrwa do końca lutego. Akcja ruszyła w piątek (29.01) pod gorzowskim szpitalem. Miejsce i nie jest przypadkowe. Pod lecznicą od wielu miesięcy parkuje ciężarówka oklejona zdjęciami abortowanych dzieci. Do tematu będziemy wracać.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: