Gorzów: Kosynierów Gdyńskich

i

Autor: SG Ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie.

Gorzów: Miasto szykuje się do remontu Kosynierów Gdyńskich. Radni zajmą się tym na sesji

2021-06-18 17:11

Miasto chce zaciągnąć kredyt w wysokości 3,750 tys. zł. To ma być wkład własny do inwestycji szacowanej na 15 mln zł. Chodzi o remont ul. Kosynierów Gdyńskich, jednej z najbardziej zdegradowanych gorzowskich ulic.

Miliony na remont Kosynierów Gdyńskich. Na najbliższej sesji gorzowscy radni zdecydują, czy miasto zaciągnie zobowiązanie w wysokości 3 mln 750 tys zł. Pieniądze mają stanowić wkład własny do planowanej inwestycji - remontu Kosynierów Gdyńskich. Projekt jest już wykonany, miasto uzyskało potrzebne zgody. Pozostaje kwestia zdobycia pieniędzy na przeprowadzenie przebudowy. Szacuje się, że będzie ona kosztować 15 mln zł.

Remont jest skomplikowany i miasto będzie potrzebowało na to sporo pieniędzy dlatego staramy się o rządowe dofinansowane w tej sprawie i mamy nadzieję, że te nasze starania zakończą się sukcesem. Ważną sprawa jest też skoordynowanie tych prac z innymi remontami - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Zmiany na skrzyżowaniu Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Roosevelta i Żwirowej

i

Autor: Dariusz Wieczorek UM/gorzow.pl Projekt obejmuje przebudowę skrzyżowania z ul. Słowiańską.

Remont Kosynierów Gdyńskich ruszy po zakończeniu prac na Chrobrego i Mieszka I. Pod warunkiem, że miasto zdobędzie dofinansowanie. Zakres prac przewiduje m.in. przebudowę skrzyżowania z ul. Słowiańską. Wzdłuż ulicy powstanie także ścieżka rowerowa. Decyzja zapadnie w środę (23.06) na sesji RM.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?