gorzów podmiejska zablokowana

i

Autor: OB/ Stoją ! Gorzów

Gorzów: Miasto porządkowane po nawałnicy. Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał

2022-09-08 16:48

Ogromne ilości wody jakie spadły na Gorzów spowodowały liczne podtopienia, podmyły skarpy, zatrzymały na kilka godzin tramwaje. Sytuacja została jednak opanowane. Liczone są straty i usuwane skutki nocnej burzy.

Sytuacja jest opanowana - zapewniają urzędnicy gorzowskiego magistratu - ale usuwanie skutków nocnej ulewy może potrwać wiele dni.

Od wczesnych godzin porannych służby ratownicze wykonały 170 interwencji związanych z nawałnicą jak przeszła nad Gorzowem.

Mieliśmy zerwany dach na ul. Żytniej na jednym z budynków mieszkalnych. Został on zabezpieczony plandekami przed dalszymi opadami. Zabezpieczyliśmy również skarpy. Wszystkie służby usuwają powalone drzewa, połamane konary - mówi Grzegorz Rojek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Na kilka godzin zawieszona była komunikacja tramwajowa. W trzech szkołach: ZSTiO, Gastronomiku i Ogrodniku nie odbyły się zajęcia, ponieważ dojazd do nich był niemożliwy. W kilku kolejnych placówkach trzeba było wypompować wodę z piwnic.

Prognozy pogody dla Gorzowa zapowiadają, że w nocy może znowu intensywnie padać.

QUIZ. Który słynny aktor NIE zagrał w tym arcydziele filmowym? Możecie się zdziwić!

Pytanie 1 z 10
Który słynny aktor NIE zagrał w filmie "Ojciec Chrzestny"?