Gorzów: szkoła SP 20

i

Autor: SG Szkoła Podstawowa nr 20 przy ul. Szarych Szeregów.

Gorzów: Miasto chce utworzyć nowe miejsca dla przedszkolaków

2020-10-13 17:22

W Gorzowie brakuje miejsc w przedszkolach. Najtrudniejsza sytuacja jest na Górczynie. Jedno z przedszkoli w tym roku nie ogłosiło naboru, bo placówki nie opuszczają sześciolatkowie. Miasto chce utworzyć 50 miejsc dla maluchów w SP nr 20. Liczy przy tym na 1 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego.

Czy będzie więcej miejsc w gorzowskich przedszkolach? Urzędnicy chcą by dodatkowe oddziały powstały w jednej z gorzowskich szkół na Górczynie. W tej dzielnicy jest największy problem z miejscami dla maluchów bo jedno z przedszkoli nie mogło przeprowadzić tam naboru - w placówce zostali wszyscy sześciolatkowie i nie było miejsca dla trzylatków. Urzędnicy chcą by dwa oddziały przedszkolne dla 50 dzieci zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 20, która niedługo powiększy się o dodatkowe skrzydło.

„Dwudziestka” za chwilę przeprowadzi się do nowego skrzydła. Będzie miała taką możliwość, żeby dwa pomieszczenia z łazienkami odstąpić. To jest stare skrzydło od ul. Szarych Szeregów i pierwsze wejście przy komisariacie. Te dzieci nie będą przechodziły przez szkołę - mówi Magdalena Łabuza z wydziału edukacji.

Urząd chce zdobyć milion złotych na utworzenie nowych oddziałów w Urzędzie Marszałkowskim. Czy je otrzyma dowiemy się w listopadzie. Mają być przeznaczone na wyposażenie remont, a także pensje kadry nauczycielskiej. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli urzędników dzieci do nowego przedszkola trafią w styczniu.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: