Gorzów: protest

i

Autor: Monika Drubkowska Marsz protestacyjny w Gorzowie.

Gorzów: Marsze protestacyjne odbywać będą się do piątku

2020-10-27 14:31

Protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego nie słabą. W Gorzowie w poniedziałek kilka tysięcy osób maszerowało wyrażając swoje niezadowolenie z próby zmiany ustawy aborcyjnej. Organizatorzy zapowiadają, że podobne akcje odbywać będą się do piątku.

Kobiety strajkują dalej. To już kolejny dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podobnie jak w poniedziałek (26.10) uczestnicy spotkają się pod gorzowską katedrą. Organizatorzy szacują, że w poniedziałek udział w proteście wzięło około 3 tys. osób. I liczą, że we wtorek będzie podobnie. Ze Starego Rynku gorzowianie przejdą ulicami miasta.

Tym razem kierujemy się w stronę ronda na ul. Warszawskiej i wracamy do centrum miasta. Początek planujemy o godz. 17.00 na Starym Rynku. Będzie lepszej jakości nagłośnienie, zaproszeni goście, aktorka odczyta odezwę - mówi Monik Drubkowska, jedna z organizatorek protestów.

Podobne marsze protestacyjne mają odbywać się do piątku. Tego dnia do Warszawy wybiera się grupa z Gorzowa by dołączyć do ogólnopolskiej manifestacji. W sobotę za to, na Starym Rynku odbędzie się protest stacjonarny powiązany z Halloween. Początek manifestacji planowany jest codziennie na godz. 17.00.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?