Gorzów: magistrat

i

Autor: SG

Gorzów: Marszałek wpisał północną obwodnicę do swojego planu

2022-05-13 17:53

W gorzowskim magistracie odbyło się spotkanie prezydenta z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego. Efekt jest pozytywny. Planowana północna obwodnica miasta została wpisana do tworzonego planu transportowego województwa. To pozwoli starać się o pieniądze na tę inwestycję.

Północna obwodnica Gorzowa znajdzie się w planie transportowym województwa lubuskiego. Dziś (13.05) zapewnili o tym prezydenta Gorzowa przedstawiciele marszałka. Dokument jest właśnie przygotowywany. W czerwcu powinien trafić do konsultacji społecznych. To ważne, ponieważ gdyby obwodnica nie została wpisana, miasto nie mogłoby starać się o pieniądze na jej budowę. Przypomnijmy: stanowisko w tej sprawie przyjęli radni Gorzowa, którzy domagali się umieszczenia obwodnicy w przygotowywanym planie. Zdaniem urzędników z Zielonej Góry było to niepotrzebne i przedwczesne.

Stawisko wydaje się być burzą w szklance wody. Choć przy tej okazji byliśmy zmuszeni wysłuchiwać bardzo brutalnych i niezwykle krytycznych, a w mojej opinii całkowicie nieusprawiedliwionych wypowiedzi niektórych radnych miasta Gorzowa - mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.